Witamy na GTAOnline Obecny czas to 2017-02-22, 04:51 Użytkowników: 68639
Strona główna | Użytkownicy | Grupy | Faq | Regulamin | Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
INFORMACJE DLA OSZUSTÓW I KUPUJĄCYCH
Autor Wiadomość

MusicForever 
Powracam!

Informacje
Nick w MP: MusicForever
Na forum: 1656 dni
Piwa: 512
Respekt: 110
Respekt: 110

Wysłany: 2014-01-27, 13:03   BEZPIECZNA TRANSAKCJA - PORADY

Hello!

Jako, iż coraz częściej dochodzi do oszustw, najczęściej kiedy płacisz sms'em bądź doładowaniem za kupno majątku na serwerach takich jak Net4Game bądź mrucznik-rp/ls-rp czy C-Games (dawniej C-RP) postanowiłem napisać króciutki poradnik, jak się zapobiedz przed oszustwami, wygląda to prosto - pierwsze i najważniejsze, pamiętaj o tym by spytać się o ss'esy owego majątku czy wgl. owy posiada, jak wiadomo każdy 'chce' być anonimowy, mimo wszystko staraj się uzyskać nick globalny danego gracza.

Oprócz tego mam jeszcze jeden nie zawodny sposób, jeśli jest możliwość kupuj doładowanie np. jeśli prosi cię o 30 złoty to kupuj po 15 złoty, a nawet i drobniej, wtedy wykonujesz taki układ: połowę majątku, połowę kasy. Jest to jeden nie zawodny sposób, jeśli dany gracz nie chce zrobić takiego układu, możesz być pewny, że jest oszustem!

Pozdrawiam i myślę, że moje argumenty dały wam wiele do myślenia i na pewno nie dacie się oszukać! Oprócz tego również możesz te sposoby stosować kiedy ktoś chce gamemoda, daje ci połowę kodu jeśli jest taka możliwość, dajesz mu połowę kasy, jak mi wiadomo, każdy kto posiada e-gotówkę, chce pierwszy wasze pieniądze więc myślę że będzie to skuteczne, skoro wasze prawdziwe pieniądze podzielicie tkj. na pół - wtedy po pierwsze jak coś zostaniecie oszukani w mniejszej kwocie!

Nie zapomnij również, że jeżeli ktoś od ciebie chce sms'em na któreś z płatnych usług net4game, możesz wtedy uzyskać jego nick globalny, poprzez wpisanie kodu, którego dałeś oszustowi! Wtedy pokaże ci numer globala, a przez to, możesz zdobyć jego nick, w łatwy sposób!

Oczywiście, myślę że przyda wam się ten krótki poradnik, a któregoś z moderatorów bądź administratorów proszę o podpięcie tematu, bo uważam go jako jeden z ważniejszych, mimo tego że nie jestem tutaj nikim ważnym, staram się pomóc graczom, który zostali nieraz oszukani kiedy płacili doładowanie bądź sms'em.

Ostatnio zmieniony przez PrzemQ 2014-01-27, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Carlli 

Informacje
Na forum: 1695 dni
Piwa: 2481
Respekt: 197
Respekt: 197Respekt: 197

Wysłany: 2014-04-01, 15:17   INFORMACJE DLA OSZUSTÓW I KUPUJĄCYCH

INFORMACJE DLA OSZUSTÓW I KUPUJĄCYCH

Co może Ci grozić gdy dopuścisz się popełnienia przestępstwa(np. wyłudzenie gotówki)?
  • Art. 286 Kodeksu karnego - do 5 lat pozbawienia wolności,
  • Za popełnione przestępstwo odpowiadają również osoby poniżej 18 roku życia,
  • Popełnienie oszustwa może skończyć się ostrzeżeniem, lub zablokowaniem konta na forum GTAOnline.

Informacje dla kupującego:
  • Jeżeli sprzedający nie chce wystawić swojego produktu na Allegro wypierając się tym że nie ma tam konta to nie kupuj,
  • Jeśli sprzedający nie wyśle dowodów w postaci przedstawienia sprzedawanej rzeczy - nie kupuj.
  • Pamiętaj o zachowaniu dowodów np. o wpłaconej kwocie,
  • Jeśli zostaniesz oszukany poinformuj o tym administrację w dziale Dla Gości. Po zaprezentowaniu przez Ciebie odpowiednich dowodów zablokujemy oszustowi dostęp do działu giełda.

Co jest potrzebne aby oficjalnie zgłosić oszustwo?
  • Adres IP, host,
  • Dowody w postaci druku o wpłaconej kwocie, zrzutów ekranu etc.,
  • Przy zgłaszaniu ważna jest też dokładna data i godzina, w którym nastąpiło złamanie regulaminu, w innym przypadku ustalenie konkretnej osoby może być niemożliwe przy sieciach jak TPSA czy Netia - posiadają one zmienne IP. Jest to potrzebne do tego, aby ustalić kto dokładnie o danej porze korzystał z danego adresu.

Autor postu otrzymał respekt pozytywny 1 raz
Ostatnio zmieniony przez ToxiC. 2015-09-07, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Tagi: informacje :: dla :: oszustów :: kupujących
Anonymous

Dołaczył: Wczoraj 0:00
Skad: google.com

Anonymous Koniecznie zajrzyj na:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi